Kapitán DEMO

Jiří Burian, alias Kapitán Demo, je hudebník, producent, DJ a moderátor. Díky svým kořenům měl k hudbě blízko od dětství – jeho otcem je písničkář a spisovatel Jan Burian, jeho dědečkem byl skladatel a divadelník E. F. Burian.

Jiří Burian hrál v řadě kapel (např. Jatka č. 5), byl zpěvákem, textařem, skladatelem, kytaristou a frontmanem hudební formace Southpaw. Založil multimediální uměleckou skupinu Ghostmother. Coby moderátor se Jiří Burian představil na české hudební televizi Óčko nebo v pražském Rádiu 1, kde působil také jako DJ.

V roce 2009 vydal první sólové album Burian: So Low, o rok později založil kapelu Republic Of Two, za jejíž první desku vyhrál cenu Anděl v kategorii objev roku. Stojí také za vydáním desky Walking of the A- bomb s Natálií Kocábovou nebo za projektem Bohemia, který se zaměřuje na českou lidovou hudbu.

V únoru 2015 vydal desku projektu Kapitán Demo s názvem Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální, za niž byl Jiří Burian nominován na Anděla za album roku v kategorii hip-hop. V dalších letech pak následovala alba Bez klobouku Boss (2017), Mládí v Trapu (2018) a Řekni mámě, ať ti koupí Bentley (2020).

Po turné v jižním Prusku, Mezopotámii a Atlantidě se Kapitán Demo a jeho crew chystají na českou tour s názvem Nohy jsou od toho, aby došly k autu. V rámci tour se zastaví i na Čeladné představí premiérově i pár nových věcí z připravovaného alba. „Dlouho jsme se rozhodovali, čím na turné jet, jestli letět private jetem, helikoptérou nebo naší zlatou Mercedes Benz dodávkou. Nakonec vyhrála dodávka, protože by nám vadilo, že na nebi nejsou benzinky,“ dodává na vysvětlenou Kapitán Demo.

Sdílejte novinku