Zábava

Koncerty

Jiří Burian, alias Kapitán Demo, je hudebník, producent, DJ a moderátor. Díky svým kořenům měl k hudbě blízko od dětství – jeho otcem je písničkář a spisovatel Jan Burian, jeho dědečkem byl skladatel a divadelník E. F. Burian.

Jiří Burian hrál v řadě kapel (např. Jatka č. 5), byl zpěvákem, textařem, skladatelem, kytaristou a frontmanem hudební formace Southpaw. Založil multimediální uměleckou skupinu Ghostmother. Coby moderátor se Jiří Burian představil na české hudební televizi Óčko nebo v pražském Rádiu 1, kde působil také jako DJ.

V roce 2009 vydal první sólové album Burian: So Low, o rok později založil kapelu Republic Of Two, za jejíž první desku vyhrál cenu Anděl v kategorii objev roku. Stojí také za vydáním desky Walking of the A- bomb s Natálií Kocábovou nebo za projektem Bohemia, který se zaměřuje na českou lidovou hudbu.

V únoru 2015 vydal desku projektu Kapitán Demo s názvem Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální, za niž byl Jiří Burian nominován na Anděla za album roku v kategorii hip-hop. V dalších letech pak následovala alba Bez klobouku Boss (2017), Mládí v Trapu (2018) a Řekni mámě, ať ti koupí Bentley (2020).

Po turné v jižním Prusku, Mezopotámii a Atlantidě se Kapitán Demo a jeho crew chystají na českou tour s názvem Nohy jsou od toho, aby došly k autu. V rámci tour se zastaví i na Čeladné představí premiérově i pár nových věcí z připravovaného alba. „Dlouho jsme se rozhodovali, čím na turné jet, jestli letět private jetem, helikoptérou nebo naší zlatou Mercedes Benz dodávkou. Nakonec vyhrála dodávka, protože by nám vadilo, že na nebi nejsou benzinky,“ dodává na vysvětlenou Kapitán Demo.

Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap není žádná rychlokvaška. Během 16 let existence si kapela poctivě prošlápnula své místo v Českém šoubyznysu a mnohokrát úspěšně reprezentovala ČR i v zahraničí. Šimon Ornest, kapelník a manažer The Tap Tap.

Kapela The Tap Tap

Nedivoč je ostravská kapela skvělých muzikantů a hlavně kamarádů, která vznikla v září 2016. Základ jejich autorské tvorbě položil bývalý bubeník kapely Jiří Krhut. Svoje debutové album Vale pletichám kapela vydala v září 2018 a obsahuje pop, rock, ale i třeba šanson nebo balady. Barvitost desky doplňují svým hlasem hosté jako Marie Rottrová, František Segrado, Ester Kočičková nebo Ondřej Ruml.

Nejznámější skladba z alba – Fotky z výletu – zazněla v seriálu sKORO NA mizině (2020) a posluchači ji mohou pravidelně slyšet na vlnách Českého rozhlasu. Píseň Fotky z výletu se dočkala i neotřelého videoklipu režírovaného Vladimírem Skórkou, který klip pojal jako varování před nezdravou závislostí na selfíčkách.

V únoru 2022 kapela vydala své druhé album Svítá obsahující devět písní převážne z tvorby frontmana Sváti Tuleje.

Nedivoč hrají a nedivočí. Své písničky zpívají česky a někdy i slovensky. Hrají vesele, smutně, sladce i hořce, prostě příběhy, které všichni ze života znají. Jak sami říkají: „Nechceme si na nic hrát a do ničeho se stylizovat. Prostě tak, jak to z nás jde, tak to taky cítíme, a tak se nám to líbí. A navíc v hudbě, stejně jako v životě, jsou závody, které už zkrátka neběžíme.„

Členové:
Sváťa Tulej – Zpěv
Adam Farana – Piano
Vojta Šňupárek – Kytara
Janko Smichovič – Baskytara
Jan Krompolc – Bicí

Hands Dance

Hands Dance je skupina slyšících a neslyšících tlumočníků z Brna, která se věnuje uměleckému tlumočení do českého znakového jazyka. Hands Dance vzniklo v roce 2014 a zabývá se tlumočením divadelních inscenací a interpretací hudby a písní prostřednictvím umělecké formy českého znakového jazyka a divadelně-pohybově-vizuálních prvků. Cílem Hands Dance je přiblížit a zprostředkovat zážitek z hudby a divadla neslyšícím divákům. Prostřednictvím uměleckých vystoupení přibližují slyšícím divákům jazyk a svět Neslyšících a nabízí jim tak i nevšední vizuální zážitek.

Hands Dance

Ostravská cover kapela složená z profesionálních muzikantů doprovázejících špičku české hudební scény.

Playlist obsahuje stovku písní od kapel jako Buty, Lucie, Richard Muller, Monkey Business, Vlasta Redl, Faith No More, R.E.M., Seal, Reef, Jamie Cullum, Lenny Kravitz a spoustu dalších.

Dj Peet má za sebou už téměř 30ti letou karieru DeeJaye během které hrál, moderoval v rádiu či bavil lidi snad všude. Od roku 2003 se stal residentním DJ dvou nejprestižnějších klubů v České republice – Duplex a Mecca Praha. Duplex klub je jako jediný ve Střední Evropě členem asociace The World´s Finest Club, sdružující 40 nejluxusnějších klubů na světě.

Společně s dlouholetým kolegou Tommy Rogersem je vlastníkem značky DD alias Dirty Dancing Party, která se stala dle výsledků ankety Czech Dance Awards dlouhodobě nejoblíbenější klubovou nocí v těch nejlepších klubech po celé republice jako Duplex Praha, Fabric Ostrava, Duplex Most, Staré Lázně Kolín a dalších…

Jeho energické house sety si zasloužily přízeň i obdiv tisíců kluberů. I díky tomu se stal v roce 2006 jedním z deseti nejoblíbenějších DJ´s u nás. Důkazem jsou jistě i pravidelně vyprodané kluby, ve kterých hrál a hraje. Za dobu své dlouholeté kariéry hrál po boku nejlepších DJ´s světa a zvučných jmen jako je například David Guetta,Tiësto, Layo & Bushwaka, Antoine Clamaran, Bob Sinclair, Royal Gigolos, Celvin Rotane, Tom Novy, X-Press 2, Daren Emerson (Underworld), Lee Dagger nebo Felix Da House Cat a dalších…

Za  20 let djingu patří mezi dlouhodobou českou elitu.

Několikrát se umístil v top 10 ankety dj roku, vystoupil a vystupuje na předních outdoor & indoor parties a klubech nejen v České Republice. ( Macháč, Beats 4 Love, Creamfields, Summer of Love, Transmission, Pleasure Island, Roxy, Fabric, Mecca, Fléda, 7.Nebe, atd., atd. )

16 let je rezidentem jednoho z nejlepších, českých klubů Fabric a od roku 2002 byl mezi prvními, kteří v Česku propagovali styl progressive house. Byl mj.také rezidentem klubů Roxy, či Karlovy Lázně.

Své umění a kvality potvrdil a potvrzuje supportem jmen jako Hardwell, Markus Schulz, W&W, Paul van Dyk, Ummet Ozcan, Armin van Buuren, Above&Beyond, Jerome Isma, Laurent Garnier, Ferry Corsten, James Zabiela, Arty a mnoho dalších stars světové scény.

Potřetí také vystoupil v legendárním londýnském top klubu Ministry of Sound v rámci noci „The Gallery“, nelze nezmínit jeho vystoupení v prestižních čínských klubech G Plus a ruském beach klubu Fakel, či vystoupení v polské edici Tv Viva legendárního pořadu Club Rotation pro 2 000 partypeople. Je častým hostem tanečních rádií a několikrát vystoupil v TV Óčko v rámci pořadu Frisbee.

I v současné době reprezentuje Česko v zahraničí – pravidelné rezidentury v polských, či slovenských klubech se setkávají s dlouhodobým úspěchem.

V případě Martina Grednera si buďte jisti 100% odvedenou práci srdcem. Odvádí špičkový výkon při setech s příchutí deep house, aktuálního house soundu a rád „vycestuje“ do emotivnějších vod progressive trance. Sety v jeho podání jsou emotivním mixem aktuálních bomb okořeněných legendárními klasikami.

Dvojice Martin Svátek & DJ Friky tvoří základní stavební kámen projektu NEANDRTAL, do kterého si často přízívají i jiné hudebníky. Jejich audiovisuální show je plná společných autorských pecek, ale také dalších spoluprací, kterých mají oba na kontě nespočet. Můžete tak slyšet funky, hip hop, breakbeat, ale také electro, nebo drum and bass. Jejich společné skladby Let It Go nebo Keep On Tryin vydané na stejnojmeném labelu NEANDRTAL se linou právě v tom posledním zmíněném rytmu.

Martin Svátek je známý svou spoluprácí s hip hopovými interprety od PSH, DJ Wiche, až po Rest, či James Cole. Za zmínku také stojí jeho uspěch v televizní soutěži HLAS Česko-Slovenska. Jeho škála hudebních žánru a specifický projev Vás klidnými nenechá. Znát ho také mužete z vysílání pořadu Holiday Edition na Color Music Rádiu, který sám připravuje i moderuje, nebo z hudebních formací Navigators a Madfinger.

Friky Flink je DJ turntablista a producent, který taktéž pracuje na Color Music Rádiu, mezi jeho uspěchy se řadí potom nejen práce na všemožných rádiových pořadech a velkých eventech, ale také k soutěži DMC WORLD kde se v kategorii team dostal dvakrát jako Trouble Team na 3 místo světového finále po 4. násobném uspěchu v národnim kole. Duležité je také určitě zmínit spolupráci s Janem Černým, se kterým společně vydali EP Confusion nebo track Dance Like Monkey a Let It Go s nichž většinu mužete právě v editu s Martinem Svátkem na jejich vystoupení vidět a slyšet.

Let It Go!
https://­www.youtube.com/­watch?v=Zreg7rUSLQE

Keep On Tryin`
https://­www.youtube.com/­watch?v=n7k8MiWHBM8

Train Jam live
1url.cz/gt4rk

Zábava / workshopy

Soutěže pro děti

V rámci celého programu budou probíhat soutěže pro nejen děti, ale všechny návštěvníky festivalu.

Ceny soutěže věnovali:

Baťa

Talkshow s Jakubem Kohákem

Talkshow se známými osobnostmi ze sportovního, kulturního a odborného světa na téma život s handicapem.

Podrobný program budeme postupně zveřejňovat. Těšíme se na vás!